Podnikanie

Začať sa nejako musí

Dneska je moderné sadnúť za počítač a čakať že peniaze prídu samé od seba. Každý kto kedysi rozbiehal svoj vlastný podnik vám istotne vie povedať na prvý pohľad ten samý príbeh. Dal by sa opísať slovami. Vstával som skôr ako ostatný a spať som šiel až posledný. No znie to síce ako jednoduchá a pár mesačná záležitosť, ale pravda je oveľa krutejšia. Málokto, kto dokázal vybudovať skutočne úspešný podnik začínal ako pán. Práve naopak. Nie je ničím výnimočné že dnes úspešný podnikateľ mal aj dve či tri zamestnania. Zamysleli ste sa ale čo vlastne, a ako začínali? 

podnikaetlka.jpg
 
Čistiace služby
 
Presnejšie tu hovoríme o  zakúpení tepovacieho stroja. Je to síce na začiatok pomerne veľká investícia. Rádovo sa tu bavíme na začiatok o sume 500-700 eur. Keďže predpokladáme že si chcete vybudovať solídny príjem a meno. Určite sa aj vo vašom okolí nájde kopa ľudí ktorý by potrebovali vyčistiť auto, byt či sedaciu súpravu. Za jedno také čistenie sa väčšinou berie okolo 20€. A ak aj nemáte svoje vlastné auto, určite niekto vo vašom okolí vám rád pomôže a odmenu preňho si prirátate k práci.

otevřený obchod.jpg
 
 
Zdieľanie auta
 
Áno, dobre ste počuli. Tento krát sa bavíme o prenájme vášho auta, prípadne aj vás ako šoféra na rôzne podujatia. Akými sú promócie, svadba, rôzne sviatočné udalosti a tak. Samozrejmosťou v tomto prípade je aby vaša auto vyzeralo reprezentatívne. Výnimkou sú historické vozidlá ktoré ale samé o sebe pôsobia dôstojne. Tu sa ale bavíme o zachovalých kúskoch a nie o starej zhrdzavenej škodovke. 
 
 
Hodinový manžel alebo manželka
 
Tak ako nik nespadol z neba učený aj s šikovnosťou je to podobné. Hoci vymeniť vodovodnú batériu alebo žiarovku v kúpeľni by mal zvládnuť každý muž nie vždy je tomu tak. A tak nastupuje hodinový manžel.
 
Nebudeme si zase klamať, muži a typické domáce práce to k sebe veľmi nejde a tak aj hodinová manželka si príde na svoje. Práce ako vyžehliť a oprať nikdy neboli obľúbené a tak skoro sa na tom zrejme nič nezmení. No to neznamená že sa nenájde nikto kto to za odmenu urobí za vás.