Auto moto

Autosalón

Aj tento rok sa v Bratislavskej Incheba Expo Aréne konal Autosalón, kde bolo predstavených niekoľko značiek na svetovom trhu. Výstava automobilov bola otvorená 5 dní a Bratislavu navštívilo za účelom obhliadky v Inchebe niekoľko tisíc návštevníkov. Svoje modely predstavilo niekoľko výrobcov a okrem klasických osobných vozidiel pre rodiny s deťmi ste si mohli na vlastné oči pozrieť aj nové luxusné špičky.  
 
hunday

Audi, BMW                             Ak by ste išli na autosalón za účelom vybrať si auto zo značiek Audi alebo BMW boli by ste sklamaný. Zo svojej ponuky si našlo svoje miesto len pár kusov a ďalej ako za pásku ste sa k nim nedostali. Rovnako ako ku všetkým drahým, luxusným autám. Svoje topky predviedli aj Lamborghini či Porsche.
 
SUV                                        Svoju pozornosť si kradli najmä SUV vozidlá. Nechýbala novinka od Škody, nový Kamiq, ale aj vylepšené klasiky ako Kia Sportage či Hyundai Tucson. Čoraz populárnejšia je Mazda, ktorá okrem svojho najväčšieho modelu CX-5 ponúka aj menšieho súrodenca z radu CX-3 s inovatívnou technológiou a luxusným interiérom. Svoje zastúpenie mala aj Honda, ktorá patrí medzi jedných z najväčších predajcov SUV vozidiel na trhu. A to najmä vďaka Honde typu CR-V, ktorá je už dokonca sedemmiestna. Ak sa vám zdá veľká, typ HR-V  je menšia varianta s rovnakými kvalitami.

kia
 
Osobné automobily                Okrem SUVečiek vyššie uvedené značky súperia aj s novinkami v oblasti malých áut. Hyundai i30 či i20 sú tohtoročné prekvapenia. Cenovo prijateľné autá do každej rodiny dostali vzhľad moderného, dravého vozidla. Príjemne prekvapil aj Mercedes, ktorý na rozdiel od najväčších konkurentov svoje modely sprístupnil aj verejnosti. Rad ľudí čakal najmä na Mercedes A, ktorý ponúka moderné vymoženosti a prepracovaný, luxusný interiér za nie úplne predražené sumy. Tieto autá ste si mohli na mieste zarezervovať a kúpiť aj s výhodnejšou cenou.