Nezařazené

Vznik nového školského systému

      Na svete začínajú vznikať súkromné školy s novým učebným prístupom. Na svete je každý z nás iný, odlišný. Je dané, že každé z detí má vlastné propozície, jedinečný talent a samozrejme, aj odlišné schopnosti a zručnosti. Každé jedno z detí, každá jedna osoba na svete, je originálna.

jízda na kole

     Sú rôzne teórie, ktoré vravia o tom, že klasické školy potláčajú schopnosti detí, ich talent a kreativitu. Je potvrdené, že kreativitu ničí nie len škola, ale aj domáce úlohy, krúžky a podobné činnosti. Vysvetlené to je tak, že presne tieto aktivity zabíjajú nudu. A presne tá nuda rozvíja detskú predstavivosť. Ľudia, ktorí prichádzajú s týmito teóriami, sa snažia vytvoriť školy, ktoré by tomuto predišli. Takže školy, v ktorých má každý individuálny prístup, čo sa učenia týka, rozvíjania osobnosti a svojich myšlienok. Dieťa tak lepšie spozná samo seba a celkovo svet, v ktorom žijeme.

     Je všeobecne známe, že ak niekomu niečo prikážete, alebo niečo musíte urobiť, vzniká odpor. Automaticky sa vytvára vo vašej mysli. Odpor voči určitej činnosti. Ten však nevzniká, ak tú činnosť chcete robiť dobrovoľne. Preto niečo, čo je pre nás príkazom, málokedy vykonáme tak, ako keby to robíme samovoľne.
     To isté platí aj v týchto školách. Žiadne príkazy, ktoré by mali deti obmedzovať, samozrejme, čo sa učebného hľadiska týka. Je pre to na to potrebné aj určité množstvo špeciálnych pedagógov. Tieto deti však dosahujú v živote oveľa vyššie výsledky, a sú mnohokrát úspešnejšie ako deti, ktorým je možnosť ich rozvoju osobnosti a myslenia len obmedzená.

škola

    Vznik týchto škôl by výrazne mohol ovplyvniť našu budúcnosť. Z týchto detí by sa mohli stáť úspešní vedci, medici, fyzici, ktorí by mohli prísť s novými objavmi, či už prírodných alebo sociálnych vied.
    Preto stačí už len dúfať, že tento spôsob školstva sa rozšíri po celom svete.
 
Budujme si našu budúcnosť!