Tovar

Výhody hliníkovej fasády

Možnosti pre dokončenie hliníkovej fasády domu alebo vidieckeho domu sú rôzne. Niektoré materiály sú vhodné na opravu vlastných rúk, iné vyžadujú odborný zásah. V obidvoch skupinách je možné rozlišovať špecializované typy, ktoré sú určené špeciálne pre fasádne dekorácie a požičané materiály. Často sú kombinované. Tak, spolu s použitím omietky, môže byť obloženie fasádnych prvkov s profesionálnym listom, a ploché bridlice možno kombinovať s kameňom. Asi pred 20-30 rokmi, maľovanie stien domu bol najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako design a patril do kategórie „lacné a naštvaný“.

feature_170_galleryone

Moderný náter na vonkajšie práce rozpočtu len v porovnaní s zložitejšie materiály: dlaždice, tehly, drevo. Samotná vonkajšia povrchová úprava s náterom je zložitejšia, ale výsledok je odolnejší. Výhody farby na zdobenie fasády. Sú vhodné pre všetky typy povrchov. Hodí sa rovnako dobre na drevo, tehly, omietky, nové a staré materiály. Pri spracovaní dreva a tehál, mnoho typov farieb pomôcť zobraziť ich textúru. To je dôležité pre podkrovie a ekologický dizajn. Existuje mnoho možností použitia: valčeky, striekacie pištole, štetce. Môžete pracovať bez tréningu. Na spracovanie fasády bude trvať len jeden deň. Farba – vhodný materiál na vytvorenie dekoratívneho efektu. Dokáže nakresliť obrázok, vybrať jednotlivé prvky fasády, kombinovať farby a vizuálne meniť architektonický vzhľad domu. Moderné exteriérové ​​farby chránia fasádu pred hnilobou, vlhkosťou, prachom, hrdzou na kovových prvkoch. Maľovanú fasádu je možné prať. Farba dlho nestráca farbu. Životnosť je v priemere 10 rokov, potom je potrebné farbu aktualizovať. Nevýhody farby sú nasledovné. Farba je tekutá, preto sa ľahko vstrebáva do pórovitých povrchov a dreva. To vedie k veľkej spotrebe materiálu. Pre maľovanie potrebujete pripravený povrch.

images

Fasáda by mala byť očistená od starých náterov, ak je, na odstránenie prachu, odmasťovania, natierania v dvoch vrstvách a niekedy aj s omietkou. Je to dlhý proces, niektoré jeho štádiá si vyžadujú maliarske zručnosti. Jedna plechovka farby je lacná, ale fasáda domu má veľkú plochu a farba sa nanáša v dvoch vrstvách. V dôsledku toho sú rozpočtové náklady relatívnym bonusom. Pre fasádu sa zvyčajne používajú farby nie sú založené na vode a ich rozlišovací znak – silný zápach chémie. Nie každý môže s ním pracovať. Niektoré typy farieb nie je možné prať. Špinia sa a strácajú lesk v 2-3 sezónach. Pri výbere musíte byť opatrní.