Nezařazené

Výpredaje, zľavy, akcie

Nákupy za rozumnú cenu sa oplatia vždy. Je jedno že máme doma štyri červené tričká, ak je ďalšie v akcii zíde sa aj piate. Isto to poznáte, stačí keď na obchode zbadáte už z diaľky nalepený zväčša červený štítok, kde sa širokej verejnosti oznamuje výška zľavy (20 %, 30 %,…)

výprodej

Zľavy, výpredaje
Či sa tieto zľavy oplatia, alebo nie, či ide naozaj o zľavu, alebo si obchodník len precenil tovar je už na uvážení každého zvlášť. Výhodou kamenných obchodov je, že si môžete tovar vyskúšať, ohmatať, zistiť na vlastné oči jeho kvalitu.
Výpredaje sú ďalšou kategóriou, ktoré prilákajú mnoho kupujúcich. Zväčša ide o tovar, ktorý sa počas sezóny nepredal a obchod potrebuje uvoľniť priestor na ďalší tovar. Pravdou je, že výpredaje ponúkajú väčšie zľavy ako bežné zľavové akcie v obchodoch. Problém je v tom, že tovar vo výpredajoch (obuv, oblečenie, doplnky) je zväčša výkrik poslednej módy – ak vám nevadí, že ďalšiu sezónu nebudete oblečení podľa diktátov najnovšej módnej vlny tieto nákupy sa oplatia. Vsaďte ale skôr na univerzálnejšie kúsky, ktoré sa tak rýchlo nevynosia.
Aj v tomto prípade je výhodou, vidieť tovar na vlastné oči a vyskúšať si ho. Ale pozor, pokiaľ nebudete medzi prvými zákazníkmi môže sa stať, že vaše číslo už nekúpite (ak nepatríte medzi ľudí, ktorí majú inú než priemernú veľkosť oblečenia)

Zľavové kupóny – e-shopy.
Zľavové kupóny – najčastejšie sa s nimi stretávame na internete. Rôzne e-shopy ponúkajú rôzne výšky zliav, podmienkou zväčša je, že sa prihlásite na odber noviniek z daného obchodu (váš mail bude každú chvíľu zahltený novými a novými ponukami na najnovší tovar). Ďalšou podmienkou býva urobiť nákup za istú cenu a až potom dostanete zľavu. Pokiaľ je z čoho vyberať a chcete viac kúskov oblečenia je to výhodné.

slevy

Nevýhod je viac. Tovar si nemôžete pozrieť, ohmatať ho a ani vyskúšať. To že vám sedí napr. veľkosť č. 38 ešte neznamená, že vám sadne 38- mička aj z iného obchodu. Isto ste sa s tým už stretli. Niekde si vezmete oblečenie o číslo menšie, niekde o číslo väčšie. Druhá nevýhoda je, že na tovar musíte čakať. Aj keď si priplatíte expresné doručenie nejaký ten deň trvá kým vám príde.