Tovar

Nová forma osvetlenia na trhu, alebo viditeľná zmena v osvetlení

Osvetlenie je potrebnou súčasťou každej domácnosti a preto sa nachvíľu zamerajme na jeho dnešnú podobu, ktorá sa vo viacerých smeroch od čias halogénových žiaroviek výrazne zmenila. Z viacerých uhlov pohľadu možno povedať, že jednoznačne k lepšiemu. Najvýznamnejšia zmena prišla predovšetkým v ich výrazne nižšej spotrebe energie, zároveň v oveľa dlhej životnosti, ktorá sa v priemere odhaduje až na neuveriteľných 50 000 hodín. Ale týmto jeho vlastnosti nekončia, vyžarované svetlo je viditeľne jasné a kvalitné, voľným okom pozorovateľný pokrok vpred. Dnes už v podstate zaužívanému osvetleniu s takouto charakteristikou vravíme LED / Light Emitting Diode/, teda voľne preložené- Svetlo Vyžarujúca Dioda.

stromeček

  • V dnešných žiarovkách a svetelných produktoch tak už nenájdete vlákno s knotom, ktorého rozžiarenie spotrebovalo veľký odber elektrickej energie, ale dnešné osvetlenia disponujú praktickou diódou, ktorej žiarenie si žiada iba malý odber, zato však môže byť v prevádzke nonstop. Takáto dióda nám pritom dopraje kvalitné a jasné svetlo.

Navyše poznáme viacero druhov osvetlenia, pričom už takmer každé používa práve túto diódu. Nemusíme vravieť iba o klasických žiarovkách, ale zaujímavou a čoraz viac populárnejšou voľbou sa stáva napríklad rgb led pás.

vlákno

  • Ide o balenie pásikov, na ktorých sú nainštalované práve tieto spomenuté diódy a majú svoju skvelú vlastnosť- vo forme pásikov ich môžete prilepiť na akékoľvek miesto, kde potrebujete mať osvetlenie. Tieto konkrétne pásiky s prívlastkom RGB sa líšia farbou osvetlenia. R značí red, čiže červenú farbu, G ako green zasa zelenú, no a B teda blue, označuje modrú farbu. Kombinácia týchto troch farieb tvorí bielu, ale tieto pásiky vám umožňujú používať farby zvlášť, čiže budete svedkami nápaditého osvetlenia troch farieb jednotlivo, ktoré však ukážu skvele, predovšetkým v reklamných výlohách alebo skrátka na mieste, v ktorom potrebujete upútať pozornosť. Najčastejšie sa využívajú pri reklamných účeloch a prezentácii produktov, ale môžete ho s kľudom využiť aj na výzdobu ľubovoľného objektu.