Nezařazené

Populárne videoherné série, ktoré už žiaľ zapadli prachom

Doba sa posúva šialeným tempom, občas nastane tá chvíľa kedy si uvedomíme, že určitá etapa je už vlastne za nami a zrejme jej nadobro odzvonilo. Týka sa to i aktuálnych a minulých trendov. Niektoré sa udržia, nakoľko inovujú svoju podobu a dokážu zaujať i ďalšiu generáciu, niektoré sú už ale za nami a so svojim osudom sa zmierili. Zmierili sme sa ale i my s tým, že tieto trendy sú už minulosťou? Mám na mysli napr. úspešné filmové série, hudobné žánre a kapely, ale aj videohry. A práve kedysi úspešným videohrám, o ktorých už počujeme z roka na rok menej a menej chcem venovať tento článok, prepadla ma akási nostalgia a chcem si spoločne s vami zaspomínať na videoherné trendy v podobe už čoraz viac zabudnutých sérií, ktoré nesprevádzali iba mňa, ale zrejme i väčšinu z vás. Preto dúfam, že si pomocou tohto článku i vy vybavíte tieto tituly zapadajúce prachom symbolizujúce naše detstvo či pubertu. Také dobré hry to bývali.

konec

•         Quake
Prvá časť tejto série je už takmer videoherný pravek, druhá časť oslovila veľkú základňu hráčov vlastniacich PS1, ale hádam najpodstatnejším bolo práve tretie pokračovanie s prívlastkom Arena, ktoré sa hralo prevažne na počítačoch. Hráčom už umožňovalo hrať proti sebe cez internet, čiže multiplayer, hra ponúkala veľké množstvo šialených charakterov, kopec brutálnych zbraní, no bola to skrátka revolučná a zábavná hra, akú si určite pamätá nejeden hráč PC. Štvrté pokračovanie z roku 2005 bolo takisto super, ale bolo zdá sa posledným.

hra

•         Tony Hawk\’s Pro Skater
Dnes sú tieto série žiaľ už známe iba svojim posledným prepadákom z roku 2015, ale popravde éra od roku 2008 (kedy mali série nového vývojára) na svojej popularite postupne strácali, no rok 2015 bol už fatálnym zlomom, ktorý u mladých hráčoch zanechal neatraktívny pocit. No v zlatej ére 1999-2004 tieto série kraľovali a len málo hráčov nevlastnilo aspoň jeden titul s týmto názvom. Boli to skrátka tituly, z ktorých ste minimálne jeden museli hrať.

konečná

•         Tomb Raider
Tieto série a jej hlavná propagandistka Lara Croft určite definujú éru PS1 a PS2. Tituly mali veľa pokračovaní, takisto ste našli len málo vlastníkov konzoly Playstation, ktorí by nehrali za túto neohrozenú hrdinku zaobchádzajúci so zbraňami ničiacu množstvo protivníkov a zdolávajúcou náročné terény svojimi akrobatickými skokmi. No kde sú tieto série dnes?