Dom a byt

Uvažujete nad umelým vianočným stromčekom? Toto sú ich výhody a nevýhody

Len pár pred niekoľkými desaťročiami, zobrazenie vianočného stromčeka vo vašej obývačke naozaj prinieslo iba jedinú možnosť: skutočná borovica alebo jedľa. To všetko sa zmenilo vtedy, keď americký výrobca štetín na toalety, spoločnosť Addis Brush Company, vytvorila umelý strom zo štetín v tridsiatych rokoch minulého storočia a pôsobil ako prototyp moderných umelých stromov.

vánoce

Výhody
Asi najväčším lákadlom pre umelé stromy je ušetrenie peňazí. Opätovné použitie umelého stromu druhý rok šetrí peniaze. To ani nezahŕňame  náklady na stromové stojany a svetlá, ktoré sú zvyčajne zahrnuté s umelým stromom, ale so skutočným stromom sa predávajú samostatne.
Ich pohodlie je tiež príťažlivé pre spotrebiteľov, pretože nepotrebujú zalievanie, nenecháva borovicové ihličie alebo miazgu po celom doprava do domu nie je problém. Umelé stromy prichádzajú v kompaktnom kartónovom boxe, ktorý ľahko padne do väčšiny automobilov namiesto toho, aby bol viazaný na strechu.

Nevýhody
Mnohí odborníci sa však domnievajú, že umelé stromy majú väčší negatívny dopad na životné prostredie, keď sa zohľadňujú všetky aspekty ich životného cyklu. Dnešné umelé stromy sa zvyčajne vyrábajú s kovom a polyvinylchloridom (PVC), biologicky neodbúrateľným plastom získaným z ropy. Okrem toho mnohé staršie odrody môžu obsahovať olovo, ktoré sa používa ako stabilizátor vo výrobnom procese.
Kvôli ich obsahu PVC sú umelé stromy nerecyklovateľné a biologicky neodbúrateľné, čo znamená, že sedem rokov po ich likvidácii budú sedieť na skládke.
Okrem toho sa približne 85 percent umelých stromov dováža z Číny, čím sa zvyšuje celková environmentálna stopa.

strom

A nakoniec, tu máme priestor. Budete musieť skladovať umelý strom vo svojom dome po dobu 11 mesiacov. Budete teda musieť nájsť úložný priestor, zatiaľ čo skutočné stromy nevyžadujú žiadne skladovacie potreby.