Internet

Radi cestujete? Stačí vám len efektívne využiť svoj mobil

Správny cestovateľ si ešte len donedávna so sebou zobral papierovú mapu, veľký fotoaparát, turistického sprievodcu v podobe knihy,… atď. Nevraviac o osobnom vybavovaní viacerých vecí ako zajednanie cestovného lístka či miesta na prespanie, ideálne v hotelovej izbe. Je to kopec krokov, času, ale i peňazí, (nevraviac o ťažkej batožine) ktoré nejedného človeka odradia už skôr, než sa stihne s týmto hobby skamarátiť.

animace

Táto situácia však bola charakteristická najmä pre obdobie bez smartfónov, internetu a aplikácií. Dnešnému cestovateľovi prakticky stačí (a to nepreháňam) jeden spoľahlivý smartfón s pripojením k wi-fi.
V súčasnosti tak môžeme vravieť skôr o výbave v podobe potrebných aplikácií a dať si menší návod, ako pri cestovaní čo najefektívnejšie využiť naše mobilné zaradenie.

Každý správny dobrodruh potrebuje predovšetkým mapu. Tá je jednou zo samozrejmých súčastí dnešných mobilných zariadení a dokonale ju využijeme v podstate všade, ale predovšetkým ak sa ocitneme vo väčšom meste, v akom sme po prvý krát. Stačí sa len pozrieť do mobilu, venovať pozornosť tejto digitálnej mape a je pravdepodobné, že sa zorientujeme. Už nemusíme hľadať mapy na mestských nástenkách a ani otravovať okoloidúcich. Prakticky to isté platí aj o navigácii. V tomto smere odporúčam použiť nástroj 3D street view.

Mobil, internet a aplikácie nám takisto pomôžu k tomu, aby sme sa riadili starým, ale pravdivým heslom- je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Na svojich cestách určite natrafíte i na ďalších objaviteľov a možno i "rozumbrady", ktoré vás budú informovať o množstve zaujímavých miest v blízkosti vašej aktuálnej polohy. Tieto miesta však môžu byť stratou vášho času, preto si ich najskôr overte dostupnými fotografiami na internete.

selfie

  • Cestou bohatého využitia vášho smartfónu si okrem iného môžete zabookovať letenku, pozrieť predpoveď počasia, zistiť kvalitu ovzdušia, použiť slovník cudzích slov, deliť sa so svojimi zážitkami s najbližšími osobami formou online komunikácie (cez sociálne siete), či ukladať vaše fotky na virtuálne úložisko.