Deti

Jedinečná liečba zachránila tisíce životov detí

Výskumný ústav núdzovej pediatrickej chirurgie a traumatológie je strediskom pre diagnostickú, terapeutickú a rehabilitačnú starostlivosť o deti s ťažkou kraniocerebrálnou a sprievodnou traumou, zlomeniny kostí na rôznych miestach. Je to jediné takéto centrum, iné sa v Rusku nenachádza.

výzkum

  • Inštitút každoročne poskytuje pomoc viac ako 90 tisíc mladým pacientom, približne 15 tisíc detí je hospitalizovaných. Špecialisti ústavu pracujú nielen v Rusku. Jediná špecializovaná práca na svete letí do rôznych krajín sveta, aby pomáhala mladým pacientom. Počas existencie inštitútu bolo vykonaných viac ako 11 misií pre "ťažko zranené" deti mimo krajiny. Inštitút má už 15 rokov vyvinutú jedinečnú metódu rehabilitácie, ktorá je založená na najrýchlejšej reakcii.
  • Podľa vedúceho oddelenia rehabilitácie iba takýto prístup k liečbe výrazne znížil počet operácií s fatálnym výsledkom.
  • Závažne chorí pacienti sa do ústavu dopravia leteckou ambulanciou – na streche šesťposchodovej budovy sa nachádza heliport s celoročným dispečingom. Pacient sa okamžite prepraví z helikoptéry na jednotku intenzívnej starostlivosti.
  • V roku 2018 plánuje Inštitút vykonať prvé transplantácie pečene a obličiek u detí. Aj v blízkej budúcnosti bude postavené nové moderné rehabilitačné centrum s 350 lôžkami.

salon
Ako sa vyjadril sám riaditeľ: Detská traumatológia je zvláštna. Naši pacienti sú deti od jedného mesiaca do 18 rokov. Dvojitá zodpovednosť spočíva na chirurgovi s pochopením, že na operačnom stole je dieťa. Musíme vziať do úvahy, že po našej liečbe musí žiť ďalších 60-80 rokov a jeho kvalita života závisí len od nás.  Dnes je každé tretie dieťa s traumatickým poranením mozgu hospitalizované. Lekári poskytujú pacientom odbornú starostlivosť. Naše procedúry sú jedinečné. Významne sme prispeli k rozvoju pediatrickej chirurgie.
Myslím, že takto kvalitné zdravotné stredisko pre detičky, by čoskoro mohlo byť aj na Slovensku alebo v Česku.