Tovar

Správny matrac znamená pohodlný a zdravý spánok

Zdravý a kvalitný spánok je na nezaplatenie. Nie vždy je ale samozrejmosťou. Príčinou môže byť v skutočnosti veľa faktorov, no možno príčina leží vo vašom matraci a jeho aktuálnom stave ako aj v tom, či je pre vás vlastne vhodný. Totiž je známe, že matrace na spanie dokážu byť podstatnou príčinou toho, či pri odpočinku a spánku cítite dostatočné pohodlie alebo naopak. A takisto je pravda, že každému z nás môžu v danom smere vyhovovať odlišné vlastnosti a parametre.

To záleží aj od faktu, že každý z nás má nielen inú postavu a telesnú konštrukciu, no tiež preferuje inú polohu pri spánku a dokážeme mať spravidla iné požiadavky. Či už hľadíme na tvrdosť, rozmery alebo materiál matraca.

nohy, spánok

Pri výbere sa do pozornosti najčastejšie dáva práve tvrdosť, ktorá sa vo všeobecnosti udáva v stupňoch od 1 po 5 a to tak, že najnižší stupeň značí mäkkosť a najvyšší zasa tvrdosť. Práve tento parameter sa podpisuje pod správne ortopedické vlastnosti, akými sa dá dosiahnuť zdravý odpočinok, spánok a kvalitná regenerácia nášho tela.

muž spí

To, aký stupeň tvrdosti v danom smere zvolíme a ktorý by tak bol najvhodnejší, záleží v istej miere od hmotnosti konkrétnej osoby. A v stručnosti čím má človek vyššiu hmotnosť, tým by sa mal orientovať na tvrdší matrac, ktorý ustojí pôsobenie väčšieho tlaku. Naopak ľahší človek môže preferovať skôr mäkkosť a za pohodlnejší tak uznať nižší stupeň. Dobrou voľbou v mnohých situáciách dokážu byť aj typy z pamäťovej peny, ktoré si dokážu „skopírovať“ tvar tela, jeho polohu a následne si tieto faktory zapamätať a prispôsobovať sa im. To je v skutočnosti veľmi oceniteľná výhoda matracov, čo sú ľudovo známe ako pamäťové.

A úlohu z hľadiska komfortu zohrávajú aj rozmery týchto súčastí. Tu sa hodí poukázať na známe pravidlo, že vždy je lepšie vybrať možnosť, ktorá má istú rezervu, hlavne čo sa týka výšky, kedy by rezerva mala predstavovať 20 až 25 centimetrov.