Tovar

Ako vybrať kvalitný matrac, nekupovať šmejd a nenaletieť pochybným predajcom

Pod komfortnú stránku postele sa v nemalej miere podpisuje jej matrac. A to je dôvod, prečo sa tejto súčasti oplatí venovať individuálnu pozornosť.

V súčasnosti trh s matracmi poskytuje skutočne veľa alternatív a možností. S príchodom internetu a e-shopov máme takisto prístup k väčšiemu množstvu predajcov. Vo všeobecnosti dokážeme v danej kategórii kúpiť produkt, čo má možno lákavo nízku cenu, avšak veľmi krátku životnosť a úbohú kvalitu, čím po krátkej chvíli začne trpieť naše pohodlie ako aj zdravie. Na druhej strane však ani vysoká cena ešte neznamená všetko. Podstatnú úlohu zohráva napr. jeho životnosť, rozmery, tvrdosť a použité materiály čo sú faktory, na základy ktorých sa dajú vybrať najkvalitnejsie matrace Segum.sk.

spiaci muž

Skúsme si ale faktory kvality v tomto prípade rozpísať trochu viac.

Kvalitný matrac je možné rozpoznať napríklad podľa citeľne vyššej hmotnosti, ktorá značí, že je vyrobený z hustých a teda kvalitných materiálov. Toto je však zároveň dôvod, prečo majú vyššiu cenu.

Že ide o správnu voľbu sa dá prehliadnuť napríklad aj dĺžkou záruky, ktorá sa k dotyčnému produktu viaže. Pretože logicky čím je nižšia záruka, tým je pravdepodobne nižšia jeho životnosť. A platí to aj naopak, preto je vhodné orientovať sa na tie, u ktorých sa ponúka životnosť vyššia, respektíve ideálne čo najvyššia.

spánok, žena

Pozornosť sa oplatí venovať tiež poťahom. Tento by mal byť dostatočne hustý a takisto odolný pred možným roztrhnutím.

O spoľahlivom prevedení by mala napovedať dôveryhodnosť, čo sa preukáže určitým certifikátom. Takýto dostupný certifikát by však samozrejme mal byť udelený od nezávislých inštitúcií, nielen od samotného výrobcu. V danom smere sú vítané tiež nejaké doklady o pôvode materiálov.

Na záver, avšak v neposlednom rade si treba dať pozor na to, aby sme natrafili na dôveryhodného predajcu, ktorý by tak okrem e-shopu mal disponovať takisto reálnymi pobočkami, respektíve fyzickou predajňou, kde ho môžete skontaktovať a tiež si tu konkrétny matrac otestovať.