Tovar

Doprajte si sklenený luxus!

Otváranie priestoru pri navrhovaní moderných interiérov nevidíme len na spájaní jednotlivých miestností ako je napríklad obývacia izba s kuchyňou. Tento trend je jasne viditeľný aj pri samotnom výbere materiálov. V poslednom čase dominuje biela farba, ktorá má za úlohu presvetľovať a samozrejme sklo, ktoré dodáva priestoru vzdušnosť. Tento materiál zároveň vytvára dokonalý kontrast s akýmkoľvek iným materiálom, od dreva až po oceľ. Preto je dnes ideálny ako samostatné steny, do spŕch alebo napríklad použitie vo forme zábradlia. Ak už teda máte zvolený materiál schodov, je na rade zvoliť vhodné zábradlie, ktoré sa bude hodiť ako ku schodom tak k zvyšku interiéru. Vertikálne komunikácie majú zároveň tendenciu priestor zmenšovať. Tento fakt sa dá zvrátiť zvolením vhodného skleneného zábradlia. Ďalšou výhodou je, že sklo poskytuje istý pocit jedinečnosti a luxusu, čím sa stáva stále viac a viac žiadaným materiálom.

sklo architektúra

Pokiaľ sa bavíme o prevedení, väčšinou poznáme sklenené zábradlia samonosné – ukotvené na bodové úchyty. To znamená, že terče (väčšinou nerezové) sú viditeľné, priznané po stranách v miestach kotvenia. Pokiaľ sa nám nepáčia alebo sa nám nehodia do interiéru, existuje možnosť kotvenia do hliníkových profilov. Táto možnosť sa často používa pri exteriérových zábradliach balkónov, či terás no dá sa použiť aj v interiéri. Výsledný pohľad budí dojem, že zábradlie vychádza „zo zeme“, je zapustené, čo vytvára čistejšiu a elegantnejšiu variantu.

schodisko špirála

Výhodou je, že tieto typy zábradlia sa vyrábajú v rôznych tvaroch a farebných prevedeniach. Tí náročnejší a odvážnejší môžu dokonca využiť možnosť zabudovania samotnej priečky (nenosnej steny) zo skla, ktorá môže ale i nemusí plniť funkciu zábradlia. Poslednou možnosťou je sklenená výplň zábradlia rozdelená nerezovými stĺpikmi – často používané v administratívnych budovách.