Dom a byt

Pracujete z domu? Vytvorte si doma ideálnu kanceláriu

Izba s výhľadom
Nie je žiadny dôvod, aby malé slnečné svetlo nemohlo byť súčasťou vášho pracovného priestoru. Nastavte stôl a stoličku pred okno, aby ste pomohli pritekaniu kreatívnych myšlienok do vašej mysle.

interiér

Dôležitý je súlad
Niekoľko kľúčových kusov nábytku (stôl, stolička, police) môže zmeniť tichý priestor na spanie na efektívny pracovný priestor. Ak to priestor dovoľuje, snažte sa zachovať oddelenie jednotlivých zón. Trik spočíva v tom, aby všetky dekoratívne prvky (farebná paleta, povrchové úpravy nábytku) dobre spolupracovali.

Pracovňa súčasťou obývačky
Máte voľný roh v izbe? Umiestnite si doň pracovný stôl. Dokonca aj formálna obývacia izba môže obsahovať pracovnú zónu. Stačí si vyhradiť rohový priestor pre váš stôl, stoličky a niekoľkých kancelárskych doplnkov (lampa, úložné koše), takže máte miesto na to, aby ste mohli pracovať na zadaní, písať list alebo čítať knihu.

pokojíček

Využite priestor na stene
Keď máte nedostatok miesta, holá stena môže byť veľmi cenným prínosom. Jednoduché, ľahko inštalovateľné police alebo knižnice sú praktickým spôsobom, ako maximalizovať priestor vašej domácej kancelárie.

Oživte pracovný priestor farbami
Nachádza sa váš pracovný priestor na tmavom mieste? Oživte ho svetlými farbami. Fantázii sa medze nekladú. Odporúčame využívať zelenú farbu, ktorá patrí medzi farby podporujúce tvorivosť. Naopak červená farba je farba agresívna a na kanceláriu spravidla nie veľmi vhodná.

Tajný projekt
Osobný kútik je skutočne všetko, čo pre prácu doma potrebujete. V skutočnosti sa tento priestor ľahko premení na najproduktívnejšie miesto v dome alebo byte. Závesné dekoratívne záclony vám môžu poskytnúť trochu viac súkromia pre neskoré noci.

Kancelária v detskej izbe? Prečo nie!
Priestor, ktorý bol kedysi nazývaný vašou kanceláriou, je teraz plný hračiek, postieľky a dokonca aj ružovej výzdoby. Myslíte si, že to znamená, že sa musíte rozlúčiť s pracovným priestorom? Zamyslite sa znova. Buďte kreatívni a nikto si nikdy nevšimne, že váš (ružový) stôl je súčasťou miestnosti vašej dcéry. Rozdeľte si tento pracovný priestor s vaším dieťaťom a nakoniec ho premenujte na oblasť čítania, písania a riešenia domácich úloh.