Nezařazené

Skús si kúpiť sen

V niektorých ojedinelých prípadoch, kedy ľudia majú nadbytok peňazí, tak ako keby stratili zdravý rozum a úsudok a začnú míňať skoro celý svoj majetok na úplné absurdnosti. Proste sa začnú nudiť a chcú si peniazmi vynahradiť niečo, čo im celý život chýbalo. Peniaze teda niekedy nie sú všetko, niektorí ľudia sú schopní ich všetky obetovať pre svoje niekedy absurdné, nevyplnené sny. V tomto článku vám opíšem reálne prípady bohatých ľudí, ktorí sú tohto, o čom píšem, príkladom.
loď v přístavu
Yuri Milner
Tento finančne viac než dobre zaistený boháč sa už roky zaoberá mimozemskou civilizáciou, vlastne jej existenciou. Chce dokázať celému svetu, že táto civilizácia existuje a vraj za dvadsať rokov toho budeme svedkami. Na toto svoje presvedčenie a snahu dokázať nám to, investoval veľmi veľa peňazí do výroby svojich výskumných areálov. Teda postavil niekoľko budov, zásobuje ich tou najdrahšou technikou a plus platí zamestnancov, ktorí sa o tento výskum majú starať. Zatiaľ to však vyzerá tak, že minul obrovskú finančnú sumu, no pochybujem, že by nám niečo dokázal, pretože nie je vedec.
luxusní auto
Je len bohatý a peniazmi si takýto dôkaz nekúpi. Vravíme o investícii v hodnote okolo sto miliónov dolárov! Navyše chce investovať i do výroby svojich družíc, ktoré vyšle do vesmíru. Svojmu projektu verí a dokonca spolupracuje aj s niektorými uznávanými vedcami. Takže ak by sa mu to podarilo, tak mu to doprajem, pretože vynaložil obrovskú snahu.
muž v pohodě
Ingvar Kampard
Ide o postaršieho človeka, ktorého majetok dosahuje5,2 biliónov dolárov. A viete prečo? Pretože je zakladateľom veľmi známej firmy s názvom Ikea. Má už vyšší vek a takúto sumu na účte. Mnohí by zrejme uvažovali štýlom, že posledné roky života si užijem úplne naplno a všetko si kúpim. No tento bilionár uvažuje presne naopak. Na jednej strane je mi jeho názor sympatický, no na druhej si neužije svoje peniaze. Pretože je zástancom názoru, že nechce žiť povýšene nad ostatnými. Chce byť normálnym občanom a žiť rovnaký život ako jeho bežní susedia. Dokonca ešte skromnejšie. S pravidla chodieva iba autobusom a v obchode si kupuje obyčajné jedlo, skrátka každý deň žije úplne obyčajne a aj napriek biliónom na svojom účte žije najjednoduchšie ako sa dá. Ako taký slovenský dôchodca.