Hobby

Na deň fotografom

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že umelcom sa veľmi nedarí preraziť a musia na sebe neskutočne pracovať a niekedy to trvá aj desať rokov ? Veľa vynaloženého úsilia a kopec času odradí aj toho najväčšieho bojovníka. Preto sa netreba nikdy vzdávať a podľahnúť rečiam okolitých ľudí, ktorý vám v budúcnosti môžu vašu slávu závidieť. Je jasné, že v krajine, akou je Slovensko, len ťažko okúsite pocit v šoubiznise a zaradíte sa medzi najvyhľadávanejších umelcov. Preto aj mnoho Slovákov odchádza do zahraničia s víziou veľkého bohatstva a slávy. No prečo utekať z rodného kraja, keď stačí viac odhodlania a sily ? Skúste od toho dať to najviac a na Slovensku sa vám s istotou po nejakom čase podarí niečo dosiahnuť.

fotograf

Takže fotenie. Máte ho radi alebo je to len jeden z koníčkov, ktoré skrátka radi robievate ? Dôvod na to neexistuje, je to len super pocit vytvárať nádherné fotografie za pomoci inteligentného prístroja so šošovkou. Je nespočetne veľa vecí hodných nádhernej fotografie. Treba si predstaviť presný uhol, osvetlenie, celkový dojem a iné dôležité prvky spadajúce do jednej fotografie. Je to zvláštne, no aj jednou fotkou sa dá dosiahnuť naozaj veľa. Kreativita tu nemá hraníc, dá sa už všemožne prostredníctvom technológií a internetu upravovať a zdokonaľovať nedostatky. Vašu tvár na fotografii nemusíte ani spoznať. Veď ako asi robia sci-fi a podobné filmy zobrazujúce mýtické a nezmyselné neexistujúce stvorenia ? Každý môže mať na fotke vysnený hollywoodsky úsmev, tak prečo to ľuďom nedopriať, však ? Fotenie je jednoducho práca snov. Postaviť sa a pozerať sa na svet okom objektívu. To je to, čo pravý milovník fotografovania k životu zúfalo potrebuje. To ho oddiali od depresívnej reality, ktorá ho obklopuje. Je to skrátka život fotografa.

fotografie

Ako môže byť fotografovanie hobby ? Jednoducho. A sú dokonca rôzne štýly fotografovania. Buď si zvolíte prírodnú cestu – vaše hobby bude fotenie našej skvostnej prírody a jej útvarov. Sem môžu zapadať aj divoké zvieratá našich lesov. Nemusí to byť samozrejme len na Slovensku. Hobby môže byť prepojené aj s ďalším – cestovaním, ktoré nadobudne úplne iné rozmery. Takto vznikajú najpopulárnejšie fotografie. Viete prečo ? Lebo sú odfotené a spracované človekom, ktorý do toho dal svoje srdce.