Deti

Deti a hračky

Hračky delíme do niekoľkých skupín podľa rôznych faktorov.
Hračky podľa veku:
Pre deti do 1 roka
Pre deti do 3. rokov
Pre deti do 5. Rokov
Pre predškolákov
Pre školákov
Pre staršie deti
Podľa pohlavia:
Hračky pre dievčatká
Hračky pre chlapcov
Univerzálne
Podľa materiálu:
Textilné
Drevené
Kovové
Z prírodných materiálov
Plastové
Elektronické

kostky

Je ich veru neúrekom, aj napriek tomu tápeme a hľadáme, lebo sa nám zdá, že sú veľa krát neužitočné.
Iste najlepšie sa vyberá hračka malým detičkám. Či už je to „hrkalka“,  zvonkohra zavesená nad postieľkou , alebo neodmysliteľná plyšová hračka a plastová hračka vydávajúca spravidla zvuk . Tu sa osvedčilo vybrať hračku z dobre umývateľného materiálu, lebo všetko skončí v ústočkách . Nemusím pripomínať, že materiál hračky by mal byť  zdravotne nezávadný.
Keď dieťatko začína sedieť a loziť prídu na rad pohybujúce sa hračky. Najlepšie na šnúrke, aby si ich mohlo k sebe pritiahnuť .Pozor na malé predmety a ostré hrany! Nechceme predsa, aby sa dieťatko poranilo.

Neskôr sa osvedčili hračky rozvíjajúce logiku- napr. kocky – či už sú to tie drevené ,alebo kocky z Lega. Je naozaj veľký výber- pre rôzny vek a z rôznymi motívmi. Sú vhodné tak pre chlapcov ako aj pre dievčatká. Vhodné sú aj navliekacie guľôčky z dreva alebo z plastového materiálu.
Dievčatká sa vyhrajú s bábikami, kuchynkami- chcú byť skrátka mamy. Rady češú bábiky, obliekajú ich, dávajú im papkať, dávajú ich spinkať. V tejto kategórii si vieme vybrať dostatok hračiek.

medvídek

Chlapci milujú autá, garáže, autodráhy, motocykle, bagre, žeriavy –aj tu je výber celkom pestrý. Najlepšie sú ale tie autá, ktoré si dieťa vie samo poskladať. Rozvíja to jeho tvorivosť, motoriku aj logické myslenie.
Potom prichádza obdobie elektronických hračiek a neskôr počítačov. A tu milý rodičia dávajte pozor. Nech Vaše dieťa nepresedí detstvo pri tablete, mobile, počítači. Hneď na začiatku musíte byť striktní pri dodržiavaní časového obdobia, kedy deti trávia čas na počítači. Neskôr to už bude ťažké. Majme na mysli zdravý a všestranný rozvoj nášho dieťaťa s dôrazom na všestranný. Všetci chceme, aby bolo naše dieťa  zdravé a šikovné.