Nezařazené

GBP sa vrátila späť voči USD po správe o koncesiách Brexitu

Tvrdenia, ktoré urobil nemenovaný zdroj a publikoval Bloomberg, uviedli, že britská a nemecká vláda upustili od kľúčových požiadaviek v rokovaniach o Brexite. Nemecko bolo údajne pripravené prijať menej podrobnú dohodu, aby sa zabezpečilo hladké dosiahnutie dohody.

mince

Spravodajsky posilnený trh dúfa, že Spojené kráľovstvo a EÚ nebudú ponáhľať, aby vytvorili podrobnú dohodu a môžu namiesto toho použiť prechodné obdobie Brexit na to, aby sa dali dohromady.
Jordan Rochester, stratég stratégie meny spoločnosti Nomura International Plc., Nalieval na tvrdeniach studenú vodu a tvrdil, že „kopali plechovku do cestičiek a trénovali na trhu“.

Širší dopyt po americkom dolári zostal pevný vzhľadom na zhromažďovanie globálnych finančných turbulencií – najmä na rozvíjajúcich sa trhoch -, ktorý mu pomohol zabrániť ďalším stratám voči libru.
Trhy stále očakávajú, že Federálna rezerva bude postupne zvyšovať americké úrokové sadzby v dôsledku silného hospodárskeho výhľadu.
Navyše, pretrvávajúce nepríjemnosti na celosvetovom trhu udržiavali bezpečnú mienu ako americký dolár, ktorý vyzeral príťažlivo.

Vzhľadom na to, že vývoj v Brexite a dopyt po bezpečnom úteku boli tento týždeň hlavným hnacím motorom libry voči pohybu kurzu amerického dolára, tieto faktory pravdepodobne zostanú v nadchádzajúcich dňoch pravdepodobne aj naďalej.
Ak sa v rokovaniach o Brexite objaví pozitívnejší vývoj, Sterling by mohol vidieť viac oživenia.

peníze

Avšak, ak investori aj naďalej nájdu bezpečné útočiace meny, ako je americký dolár príťažlivý, je pravdepodobné, že uvidia značné straty.
Pokiaľ ide o údaje, zajtra uvidíme zverejnenie výsledkov amerických mzdových výsledkov v auguste.
Tieto vplyvné čísla by mohli ďalej posilniť dopyt v amerických dolároch, keďže súčasné prognózy naznačujú, že rastúci obraz americkej zamestnanosti sa stále zvyšuje.