Internet

3 horory na Netflixe, ktoré sa určite oplatí vidieť

Netflix je v podstate novinkou, no aj napriek tomu už disponuje množstvom kvalitných filmov a bežný užívateľ sa tak opäť môže stratiť v tom, čo chce vlastne pozerať, nakoľko výber je skutočne pestrý a nevie, ktoré filmy uprednostniť skôr. Typický "problém" týkajúci sa dnešných multimédií. Je takisto prakticky nemožné, aby som do tohto článku zhrnul všetky skvelé filmy nachádzajúce sa na Netflixe, preto sa pozrieme iba na jednu, relatívne populárnu kategóriu a z nej vyberieme pár tipov, ktoré sa určite oplatia vidieť. V tomto článku sa tak zameriame na:

maska

Pár najlepších hororov na Netflixe
(Vopred sa ospravedlňujem, ak nespomeniem známe tituly ako Conjuring, pretože si myslím, že o nich už veľmi dobre viete a tým pádom by som vám neodporučil vlastne nič nové.)

The Invitation (2016)– Jeden z tých hororov, o akých môžeme skutočne povedať, že sú originálne a najstrašidelnejšia je na nich ich samotná podstata a príbeh. Oceňujem jeho spracovanie, kedy sa pri pozeraní vcítite do hlavnej postavy a postupom času spolu s ňou takisto neviete, čo si máte vlastne myslieť a budete zostávať veľmi prekvapení a čoraz viac zdesenejší až do úplného konca. Celé to začalo ako pozvánka od ex-manželky a jej súčasného manžela. Čo si od tejto pozvánky máte sľubovať? Nechajte sa prekvapiť.

Creep (2014)– Opäť jeden z hororov s raritným, avšak skutočne napínavým dejom, kedy vám pravda uderí do očí až pri konci, rovnako ako hlavnému hrdinovi. Joseph dal inzerát s prosbou, aby niekto prišiel natočiť na kameru jeho posledné mesiace života, nakoľko vraj trpí vážnym ochorením. Za túto "prácu" sľubuje slušný plat. Záujemca sa samozrejme nájde a zvoní pri dverách. No už od začiatku môžete tak-trochu tušiť, že na Josephovi nie je niečo v poriadku. Je to len človek, ktorý sa snaží byť vtipný a zúfalo hľadá kamaráta? Je skutočne chorý? Je to narušený blázon, avšak neškodný? Alebo skutočná hrozba pre každého, kto je jeho v blízkosti?

hroor

Terrifier (2017)– Osobne som síce mánii "strašidelných klaunov" neprepadol, úprimne mi príde trochu trápna, ale tento film,… tak to je iná káva. Osobne ma vystraší len máloktorý horor, ale toto je skutočne pecka a hlavná postava- "Art the clown" je úprimne desivý. Film určite nie je určený pre slabšie povahy, ale práve pre vás, ktorý už konečne chcete vidieť horor, čo vyvolá nezabudnuteľné zimomriavky.