Tovar

Prečo si kúpiť plastovú obálku?

Do čoho zabaliť balík? Donedávna boli známe papierové kartóny, hoci tie už so svojimi cennejšími vlastnosťami predbehujú plastove obalky. Sú hlavne praktickejšie a ľudia ich začínajú uprednostňovať pred kartónmi. Majú menšie rozmery, zato sú však oproti kartónom odolnejšie, a to napríklad pred vodou, dažďom a vlhkom. Papierové kartóny sa vedia ľahko poškodiť, natrhnúť, zdeformovať sa, čo sa v prípade plastových obálok nestáva. Okrem toho sú ekologické a tým pádom vhodnejšie pre životné prostredie. Takisto sa s nimi jednoduchšie manipuluje, veci sa do nich balia ľahšie a keďže sú z plastu, tak ľahko sa neroztrhnú.

Poštové obálky

Klasika alebo niečo farebné?

Ak sa pozriete na súčasný trh s ponukou plastových obálok, zbadáte rôzne zaujímavé riešenia. V prípade záujmu môžete zvoliť klasický biely motív, v prípade záujmu ale naopak aj čierny alebo vyberať z ponuky pestrých a farebných motívov. Čo možno záleží aj od toho, čo do obálky plánujete zabaliť a komu ju chcete poslať. Každopádne sú na výber univerzálne možnosti. Stretnete sa aj s rôznymi prevedeniami, nechýba napríklad ani obálka s uškom. Takéto prevedenie umožňuje ešte praktickejšiu manipuláciu, dajú sa napríklad niekam zavesiť a ľahšie uskladniť.

Poštová obálka

Výhodou plastových obálok takisto je, že sú ľahké, čo sa potom podpíše pod nižšiu cenu za balík. Príjemca ocení nižšie náklady pri preberaní zásielky.

Pri ich výbere je však dôležité vybrať správne rozmery, to jest vhodnú veľkosť. Nie je to ťažké, hoci vždy je lepšie vybrať obálku asi o 20 % väčšiu, mať pri zabalení konkrétnej veci určitú rezervu. Hlavne z dôvodu, aby sa zostala zabalená vec pri prevoze spoľahlivo chránená.

Plastová obálka je vo všeobecnosti lacná a väčšinou sa kupujú na kusy. Teda minimálne asi 10 kusov, hlavne ak sa kupujú cez internetový obchod., oplatí sa ich kúpiť viac.