Tovar

Priestory potrebujeme nielen ochladiť, ale aj vyhriať

Spoločnosť MASTERKLIMA, s.r.o. má v zábere celý bratislavský, trnavský a nitriansky kraj, ich obyvateľom klimatizácie predávajú, montujú, čistia a poskytujú aj servis. Klimatizácie montujú už niekoľko rokov, dokonca majú skúsenosti s montážou v Rakúsku, a tieto sa snažia využiť aj pri poskytovaní služieb na Slovensku. Rakúske štandardy sa zakladajú na kvalitnej, čistej práci a, samozrejme, aj na príjemnom prístupe k zákazníkom.

Biela farba je univerzálna a nenápadná

Okolie Bratislavy, Trnava či Dunajská Streda patria k oblastiam, kde si ľudia takisto nechávajú montovať klimatizačné zariadenia, pretože ich k tomu núti klimatizácia trnava Masterklima zmena teplôt počas letného obdobia. Horúce dni sú veľmi únavné, človek má problém sa v rozpálenom byte vyspať, ale aj vykonávať bežné činnosti, a práve v tom klimatizácia do značnej miery pomáha, okrem ochladzovania priestoru ho však dokáže aj vyhriať.

Daikin, Samsung a Midea sú značky, pod ktorými sa skrývajú kvalitné a výkonné klimatizačné jednotky. Predávajú a montujú ich odborne zaškolení pracovníci, ktorí vedia aj poradiť pri výbere správneho množstva a typu do jednotlivých priestorov, pretože nie je jedno, či potrebujete mať chladnejšie v byte, dome alebo v kancelárii na 59 poschodí. Z hľadiska miesta ukotvenia je najjednoduchšie rozhodovanie pri rodinných domoch, vo výškových budovách a bytových domoch sa už treba zamyslieť nad druhom klimatizačnej jednotky, či bude umiestnená na streche, stene, v okne, pod parapetom a podobne.

Prúd príjemne chladného vzduchu

Výber jednotky je podmienený niekoľkými základnými informáciami, napríklad aká je veľká plocha, ktorá bude ochladzovaná, a to si môžete približne pozrieť v tabuľke, ktorá určuje pomer plocha -výkon:

-do 25m2 potrebujete výkon 2,5 kW

-plocha od 25 do 40m2 bude potrebný výkon 3,5 kW

-plochy od 40 do 60m2 je to 5kW

– plochy nad 60m2 si vyžadujú jednotky s výkonom 6,8 kW a viac

S veľkosťou plochy rastie aj množstvo spotrebovanej elektrickej energie, a to pri jej výbere takisto berte do úvahy.