Dom a byt

Ako bývavať pekne a účelne s deťmi

Sú milujúci rodičia, ktorí prispôsobia všetko svojim ratolestiam. Preto to u nich niekedy vyzerá ako bojové pole plné hračiek a neporiadku. Dieťa by však nemalo byť našim nadriadeným a my máme právo aj s deťmi na príjemné bývanie.

otec se synem.jpg

Deti milujú farby

Určite sa vyhnite pri zariadení bývania s deťmi bielej farbe. Sú situácie, pri ktorých sa nábytok zašpiní, obzvlášť pri deťoch a pokiaľ nemáte dobre umývateľný materiál, škvrny zostanú na bielej sedačke navždy. Je preto lepši vyberať béžové, či tmavé farby, na akých sa nejaká tá škvrnka ľahko stratí. Ak máte radi farebnosť, nemusíte byť zahltení v tmavej, deti majú taktiež radi farby a vo veselom prostredí sa lepšie rozvíjajú. Farby môžete zakomponovať do doplnkov. Farebné steny oživia váš byt a napríklad veselé farebné vankúše poslúžia nielen ako dekorácia, ale aj pre detské hry.

interiér.jpg

Šetriť sa oplatí                 

Mnohí rodičia nakupujú nábytok a doplnky v obľúbenej švédskej predajni nábytku. Deti nezaujmú jedinečné dizajnérske kúsky. A vy ak nechcete riskovať stratu peňazí, pri nákupe myslite vždy na variant, že nový kúsok môže byť čoskoro aj tak zničení vašimi deťmi. Preto sa neoplatí minúť veľa na zariadenie spoločnej domácnosti s deťmi. Čo však oceníte bude účel a pohodlnosť. Nemali by ste zabúdať na pohodlnú sedačku, ak už aj vy budete na nej zaspávať od únavy, tak aby ste nemali polámaný chrbát. Bývanie s deťmi je málokedy dokonale upratané, čo ale oceníte je veľa úložného priestoru, či rôznych škatuli na uskladnenie neporiadku a hračiek. Pri príchode návštevy všetko nechcené, hodíte do škatule a zatvoríte do skrine, kde to nikto neuvidí.

Myslite dopredu

Mali by ste predvídať a pri deťoch myslieť na všetky najhoršie scenáre, ktoré sa môžu stať. Preto vždy majte všetko dostatočne dobre zabezpečené. Nemajte ostré hrany, vyhýbajte sa sklu a zabezpečte všetky elektrické zásuvky. Predvídať sa dá aj pri umeleckých sklonoch detí. Aby ste sa vyhli pokreslenej stene, použite zmývateľnú farbu alebo kúpte veľkú tabuľu, kde si deti budú môcť maľovať a vy to potom jedným pohybom odstránite.