Nezařazené

Rozmaznávajte svoju pokožku


Telové suflé nájdete najmä v ponuke obchodov s prírodnou kozmetikou. Nejedná sa o lacnú záležitosť. Za stopäťdesiat mililitrovú fľaštičku zaplatíte minimálne šesť eur. Našťastie existuje riešenie, ako sa i naďalej rozmaznávať a zároveň neminúť celú výplatu. Vyrobte si ho jednoducho sami.

krénm
 
Aké je jeho tajomstvo?
 
Telové suflé je kombináciou masla a olejov. Aby získalo svoju tradičnú, nadýchanú štruktúru, je potrebný proces šľahania. Vďaka nemu je takýto krém nádherne nadýchaný a vašu pokožku doslova rozmaznáva. Hlavnou výhodou je hĺbková a dlhotrvajúca hydratácia.
 

AKO NA TO

 
Budete potrebovať:
 

  • Telové maslo
  • Kokosový olej
  • Iný druh oleja
  • Ručný mixér s metličkami na šľahanie ( ide o metličky, ktoré používate napríklad  pri šľahaní peny z vaječných bielkov )

 
Telové maslo dostanete v predajniach s kozmetikou, ak však chcete ušetriť nejaké to euro navyše, poobzerajte sa po internetových obchodoch, ktoré ponúkajú materiál na výrobu kozmetiky. Úplnou klasikou je bambucké maslo. Okrem neho však môžete vyskúšať aj iné druhy, napríklad kakaové, alebo mangové.
 
Výhodou mangového masla je to, že sa veľmi dobre vpíja a nezanecháva mastný film, túto jeho vlastnosť ocenia hlavne tí, ktorí majú problémy s mastnou pokožkou, je vhodné aj v teplom počasí, kedy sa maslo zvykne na pokožke doslova roztopiť a stiecť.
 
Okrem kokosového oleja, budete potrebovať minimálne jeden iný druh. Napríklad olej z rakytníka, dodá konečnému výrobku nádhernú farbu. Veľmi dobrý je aj avokádový, makadamový, makový, alebo orechový olej. použiť však môžete aj klasický, olivový. Dajte si pozor na to, aby ste použili olej lisovaný za studena.

metla
 
Začnite tým, že si vo vodnom kúpeli roztopíte kokosový olej. do neho následne pridajte maslo, a to v pomere jedna ku jednej. Druhý druh oleja prilejte do zmesi taktiež, avšak iba polovičnú dávku. To isté platí aj vtedy, ak sa rozhodnete pre viac ako dva druhy olejov. Všetko vlejte do misky a vyšľahajte ručným mixérom s metličkami. Pripravte sa na to, že prvých pár minút sa nebude nič diať. Po chvíľke vám však vznikne krásne nadýchaná pena.