Podnikanie

Krtkovanie ako prevencia pred haváriami

Aj kanalizácia, potrubie, odpady, výlevky, sifóny a odtoky majú svoju životnosť, sú pravidelne namáhané splaškami rôzneho druhu a je prirodzené, že sa postupom času na nich vytvárajú nánosy, ktoré zužujú ich priemer. Ak zanedbávate takýto alarmujúci stav potrubia, prípadne, ak nepripisujete dôležitosť zápachu unikajúceho z potrubia alebo si slabo všímate slabý odtok hrozí Vám nebezpečenstvo havárie. Práve preto je profesionálna služba čistenie odpadu vždy lepším riešením v rámci prevencie a samozrejme aj v rámci riešenia havarijnej situácie.

nefunkčné potrubie

Ponuka non stop servisu sa nachádza v každom okrese, je dostupná v akúkoľvek dennú aj nočnú hodinu, má profesionálny a odborný prístup ku každému individuálnemu problému a poradí Vám preventívne opatrenia, poskytne informácie o aktuálnom stave Vášho potrubia, prípadne Vám rýchlo pomôže vyriešiť problém s haváriou. Základom úspešného krtkovania, čo je ľudový názov pre odborné čistenie kanalizácie a potrubia najmodernejšou technikou, je zvolenie správneho postupu a využitie vhodnej techniky.

krtkovanie tlakom vody

Pri nahlásení problému vždy opíšte stav a rozsah poškodenia, udajte polohu kde sa nachádzate, priblížte dostupnosť objektu a počkajte krátku dobu na príchod služby krtkovania. Existujú dve základné techniky s rôznymi princípmi pôsobenia a to buď vysokotlakové čistenie prúdom vody za pomoci čerpadla a dlhej hadice alebo zariadenie na elektromechanickom princípe špeciálne upravených rotačných špirál. Vysoký tlak vody a čistenie na jeho princípe je účinné najmä v dlhých a širokých potrubiach a využíva sa pri riešení problémov alebo ako forma prevencie vo väčších objektoch. Pre domácnosti a upchaté sifóny, odtoky, drezy a umývadla je vhodné elektromechanické čistenie pomocou mobilného zariadenia, elektromotora a špeciálne upravených frézovacích špirál, ktoré aj menší priemer potrubia dokonale vyčistia.