Hobby

Je čas brániť svoju česť

V našich končinách nikdy nepatrili bojové umenia alebo bojové športy k našej kultúre. V súčasnosti sa presadzujú rôzne elektronické športy, ako napríklad aj také hranie sa hier na počítači. Samozrejme nie je na tom nič zlé ale ak budete mať 120kg alebo naopak budete mať vytrénovanú tak akurát pravú ruku. Veľa si na ulici keď to bude potrebné nepomôžete. Skôr naopak, prípadný útočník sa vám o to ešte viac vysmeje keď sa dozvie že v Counter Strike máte za minulú sezónu naviac bodov za víťazstvá, pričom vaša kondička je na úrovni malého dieťaťa. A verte či nie, dáte mu nakoniec nielen peňaženku a mobil ale aj heslo k účtu. A preto by sa bolo dobre zamyslieť či namiesto vysedávania za počítačom a prejedenia sa chrumiek, nie je čas prihlásiť sa nejaké bojové umenie. Alebo aj obyčajný kurz sebaobrany.

boc.jpg
 

  • Bojové športy a umenia
  • Kurz sebaobrany

 
 
 
Bojové športy a umenia
 
Nebudeme tu rozoberať ktorý bojový šport alebo umenie je lepšie alebo horšie. Pretože ako hovoria starý Japonský majstri. Neexistuje horší alebo lepší čaj. Ide len o to, ktorý vám viacej chutná. A takto je to aj v tomto prípade. Ale v ak už sa rozhodnete pre túto alternatívu musíte brať na vedomie že si budete musieť prejsť nielen praktickou časťou ale rovnako aj teoretickou a to najme v prípade bojových umení. Tam sa na rozdiel od športu kladie väčší dôraz aj na tú duchovnú stránku a nie len fyzickú kondíciu. Musíte tu počítať s tým že aby ste sa dokázali prakticky ubrániť aj niekomu koho nezastraší že sa mu postavíte a zaujmete určitý bojový postoj. Na to budete potrebovať aspoň 1 rok a aj to je otázne ako veľmi si dáte záležať na tom čo vám váš tréner alebo majster vštepí.

bojovník.jpg

Kurz sebaobrany
 
Tu na rozdiel od predchádzajúcich možností je celkom vysoká šanca sa naučiť reálne brániť aj za 3-4 mesiace. No absolútne tu nerátajte s tým že sa dozviete tajomstvo veľkého veľmajstra chrámu Shaolin. Nie že by vám ho nechceli prezradiť, ale ani nemôžu. Pretože väčšinou sa jedná o čistú techniku boja zameranú na princípe udri a uteč. To ale vôbec neznamená že by bola táto voľba o niečo horšia. Znamená to iba že sa tu kladie viac dôraz na odrazenie útoku a následne sa dostať do bezpečia. A nie o to zvíťaziť v boji ako takom.