Nezařazené

Internát je druhý domov

A niet sa čomu čudovať. Mladí tužia po slobode a dobrodružstve, preto radi obetujú výhody bývania s rodičmi a odsťahujú sa niekam, kde to nepoznajú. Stáva sa, že nevedia ani o podmienkach, ktoré ich tam čakajú. Samozrejme, že to nie je také strašné, aj keď niektoré internáty by potrebovali rekonštrukciu. Prázdne izby sú však iba izby a domov v nich nenájdete. Aspoň pokiaľ si nezoberiete so sebou všetko, čo vám bude treba.

pokoj

Urobte tam domov

Prvou skupinou naozaj potrebných vecí môžeme zaradiť do kuchyne. Aj keď internáty majú nejakú tu malú kuchynku, zväčša to nestačí. Nespoliehajte sa, ani čo sa týka sporáka. Nie vždy funguje. Ak to mate povolené, môžete si zobrať dvojplatničku. Ak nie, uspokojte sa s rýchlo varnou kanvicou. Tá je často na nezaplatenie. Taktiež nie je na škodu zobrať si nejaký ten malý hrniec. Nikdy neviete, kedy budete nútený niečo ukuchtiť a málokto vám bude ochotne požičiavať výbavu. Na čo určíte nezabudnite je príbor ako aj tanier. To je vo svete vysokoškolákov samozrejmosť.

apartmán

Pre študentov je životu potrebná elektronika. Musíte si so sebou vziať notebook či tablet, na ktorom budete môcť písať svoje školské zadania. Taktiež je to pomocník pri prihlasovaní sa na skúšky a samozrejme na zabitie nudy. Majte v poruke vždy nejaké nabíjačky, ale aj power banky. Tie vás dokážu zachrániť všade. Nezabudnite ani na nočnú lampu, ak sa budete chcieť učiť po záverečnej. Ak máte zmysel pre detail, môžete si zaobstarať svetelnú reťaz, ktorá ozvláštni váš príbytok.
Jedna z neodmysliteľných vecí je čistota. Tú si budete musieť zaobstarať sami. Preto nezabudnite na dezinfekčné prípravky, ako aj na handry na vytieranie prachu. Na zahodenie nie sú ani antibakteriálne obrúsky, keď sa vám nebude nič chcieť. Spoločne si na izbe zaobstarajte metličku a zmeták. Takto vykúzlite nejaký ten domov naozaj všade. Pribaľte si aj voňavé posteľné prádlo. Ak chcete, môžete si doniesť aj vlastný matrac. Ten zaručene nesklame.