Tovar

Inovácia priestorov? Skúste sklenené steny alebo dvere

Z času na čas vznikne v našich predstavách myšlienka, akým spôsobom by sme mohli zmodernizovať a vylepšiť náš interiér. A túto myšlienku nasledujeme s očakávaním vytúženého efektu.Možností je neúrekom, samozrejme záleží od individuálnych priestorov a predstavách jednotlivcov. Ako aj na tom, čo takouto obmenou bývania (alebo pracoviska) vlastne chcete dosiahnuť.

Čo ak túžime po tom, aby boli dotyčné priestory obohatené o trendový prvok a zároveň chceme prerábaním dosiahnuť výsledok, akým je priestrannosť a vzdušnosť interiéru? Tieto požiadavky sa dajú spojiť dokopy.

bývanie, domov

A to tým, že do nich umiestnime sklenené steny alebo sklenené posuvné dvere. Tieto prvky pôsobia už na prvý pohľad moderne a veľmi esteticky. Dokážu vylepšiť obyčajný štýl bývania, ale výborne sa hodia najmä do priestorov, ktoré nasledujú novodobé trendy. Dotyčné prostredie chytí nový nádych a inováciu.

Sú tu však aj ďalšie zaujímavé vlastnosti, ktoré prichádzajú s týmto skleneným riešením. Vieme, že tento materiál má schopnosť opticky zväčšovať, čím budú časti interiéru pôsobiť priestrannejším a zároveň prehľadnejším dojmom. Sklo totiž takisto prepúšťa denné svetlo a poskytuje dokonalú priehľadnosť. Vzniknú nám priestranné miestnosti, ktoré budú síce oddelené, ale budú „spolupracovať“, respektíve poskytnú dokonale prehľadnú orientáciu v okolí. Zároveň vravíme o riešení, ako dosiahnuť prirodzene presvetlené, vzdušné a ľahké miestnosti.

dvere, žena, bývani

Takéto steny alebo dvere zo skla sa môžu funkčne využiť aj tam, kde chýbajú okná. Svojmu okoliu poskytnú požadované vlastnosti, aké už boli spomenuté- priepustnosť svetla a príjemne ľahkú atmosféru. A tým, že je sklo odolné pred vlhkosťou, parou a vodou, môžu sa použiť aj v kúpeľni alebo tam, kde prídu do kontaktu s týmito faktormi.

  • Nie každému však bude vyhovovať priehľadnosť. V takom prípade sa dá objednať riešenie na mieru v podobe pieskovaného skla alebo takého, na ktorom budú grafické fólie či potlač podľa vlastných požiadaviek.