Nezařazené

Ako vám priatelia môžu ušetriť peniaze


Veľké nakupovanie
 
Je to jedným zo spôsobov ako ušetriť peniaze pomocou kamarátov a nie je to až taká zložitá matematika. Často sa vyplatí nakúpiť potraviny vo veľkom, najmä tie, ktoré majú dlhú trvanlivosť. Samozrejme samému sa vám to nevyplatí. Ak však vo veľkom nakúpite napríklad soľ, cukor, múku či sladené nápoje a rozdelíte si tovar a aj peniaze s priateľmi, všetci na tom ušetríte. A ešte sa môže stať, že stihnete aj nejakú akciu či získate zľavu.hovořící ženy.jpg
 
Hromadné zľavy

Chcete ísť na dovolenku, ale nemôžete si to dovoliť? Nájdite si skupinu, alebo jednu založte, pozvite svojich priateľov a naplánujte dovolenku spoločne. Ak cestujete autom, náklady na benzín či naftu si môžete rozdeliť. Taktiež sa vám môže podariť vybaviť zľavu v cestovnej kancelárii v rámci ubytovania – ak si objednávate viac izieb naraz, môže vám hotel ponúknuť skupinovú zľavu.

Spoločné cvičenie

Na formovanie postavy nepotrebujete hneď členstvo v posilňovni. Ak zaplatíte za členské vstupné okolo 50 mesačne, môžete tieto peniaze ušetriť tým, že budete cvičiť s vašimi priateľmi niekde von. Okrem toho, že ušetríte, motivujete jeden druhého a utužujete svoje vzťahy. Dokonca nemusíte ani len cvičiť, skúsiť môžete aj bicykel či kolieskové korčule.ležérní styl).jpg
 
Výmenný obchod

Ak potrebujete aktualizovať svoj šatník, ale nemáte na to dostatok financií, priatelia sa vám môžu hodiť. Určite sa v ich skriniach nájdu veci, ktoré už nepotrebujú a naopak, vám pomôžu. Samozrejme to platí aj opačne – možno máte veci, ktoré sa im zídu. Takéto výmenné obchody môžete premeniť na rituál, napríklad  sa stretnite raz za tri mesiace a povymieňajte si, čo sa dá.
 
Domáca zábava

Pokiaľ chcú šetriť aj vaši priatelia, ale napriek tomu si chcete trochu spolu užiť, skúste to doma namiesto toho, aby ste išli do baru či do kina. Pozbierajte rôzne DVD filmy, nakúpte sladké a slané pochutiny či sladené nápoje a spravte si filmový večer. Ak chcete niečo oslavovať, je jednoduchšie sa spoločne zložiť na niekoľko druhov alkoholu ako si objednávať nápoje v bare.
 
Využitie zručností
 
Viete strihať či farbiť vlasy? Je nejaký váš priateľ účtovník? Má niekto vyštudovanú automobilovú školu či nejaký kurz ohľadom manikúry? Vymieňajte si služby medzi sebou – buď štýlom služba za službu alebo za nejakú maličkosť či len tak z priateľstva.