Tovar

Súčasti, akými disponuje moderná a kvalitná moto prilba

Práve najdôležitejšie bezpečnostné prvky pre bezpečnú jazdu na motorke, čiže prilby, prešli obdivuhodným pokrokom. Či už z hľadiska komfortu, dizajnu ale aj technologických a funkčných vlastností. Je napríklad známe, že talianske prilby značky Airoh https://www.eres-racing.sk/prilby-airoh/ si zakladujú i na tých najmenších detailoch. Pozrime sa však na súčasné prilby kvalitnejšieho formátu vo všeobecnosti. Prilba na motorku
V tomto článku sa konkrétnejšie zameriame na ich funkcionalitu. Aké vymoženosti sú v tomto smere dostupné a známe?
Ventilácia, respektíve kvalitná ventilácia sa dnes stáva  jednou zo základných požadovaných funkcií a poskytuje niekoľko úrovní. Výsledkom je potrebné osvieženie vplyvom prísunu čerstvého vzduchu. Otvory sa v prípade drahších modelov nachádzajú šikovne umiestnené v zadnej časti, u tých iných zas väčšinou na úrovni brady a čela.
Interkom je zasa základom praktickej komunikácie jazdca so spolujazdcom, v prípade diaľkového pripojenia tiež s priateľmi na druhých motorkách. Tu zohráva rolu dosah interkomu, ale častokrát je z komfortného hľadiska vhodné pozerať i na to, či uprednostníme ich bezdrôtovú alebo naopak káblovú formu.
Šiltnás chráni pred žiarami slnka. To je jedna z jeho primárnych funkcií, ale takisto slúži ako spoľahlivá ochrana pred lietajúcimi kamienkami či štrkom. K zaujímavým informáciám sa možno radí fakt, že pôvodne išlo o záležitosť spravidla prílb na enduro. Postupne sa ale šilty stávajú súčasťou tiež cestných, respektíve integrálnych prílb.Motorkár, ikona, znak
Nezabudnime sa ale zamerať takisto na bod, akým sú plexisklá.
Integrované plexisklo predstavujú populárny prvok v prípade integrálnych prílb. Tu je potrebné pozornosť venovať tomu, aby poskytovalo kvalitnú viditeľnosť a tiež potrebný výhľad. Stane sa však, že sa tieto poškriabu a znehodnotia tak svoje vlastnosti. V takom prípade sú našťastie dostupné náhradné plexi, nie je nutnú kupovať novú helmu.