Šport

Šport ako oddychová aktivita

Zamýšľali ste sa niekedy nad aktivitami, ktoré sa týkajú športu, no neboli ste si vašim výkonom istí ? Nebaví vás potenie sa v posilňovni, naťahovanie sa s činkami, ani behanie za loptou ? Nemusíte svoje telo zodrať, aby ste podali športový výkon. Hýbať sa je zdravé, a preto by ste nemali pohyb podceňovať !

procházka

Prechádzka
Aký krásny slnečný deň a vy sedíte doma ? Okamžite si obujte topánky a vyštartujte na prechádzku ! Nadýchate sa čerstvého vzduchu, možno narazíte na priateľov alebo na spriaznenú dušu ! Pohyb na čerstvom vzduchu skutočne ešte nikoho nezabil a nie je to vôbec namáhavé. Ešte vás to nakoniec začne baviť. Krok sem, krok tam – ani sa nenazdáte a už ste na mieste, o ktorom ste nemali ani tušenia, že existuje. Ak máte psa, ešte lepšie ! Neodmeníte len vaše telo, ale aj jeho vo forme dlhej poznávacej prechádzky, počas ktorej možno spálite aj nejaké tie kalórie. To všetko je zadarmo a bez stresu.

Joga
Meditačná prax a teória, pochádzajúca zo starovekej a stredovekej Indie. Na západe mnohí ľudia pod pojmom joga chápu len telesné cviky, vedúce aj k prečisteniu tela a mysle. Joga má mnoho druhov a a okrem toho aj osem základných stupňov. Cvičí sa rôznymi spôsobmi v pokoji podľa stupňa námahy, telesnej a duševnej vytrvalosti. Joga nás robí pokojnejšími a učí nás riešiť nepríjemné situácie. Cviky, ktoré budete praktizovať vás naučí buď skúsení jogín alebo ich môžete vyhľadať v pohodlí domova na internete alebo v rôznych odborných literatúrach zameraných na históriu, praktiky a cieľ jogy. Po jednej hodine jogy sa budete cítiť ako znovuzrodený a budete chápať medziľudské vzťahy oveľa lepšie ako predtým. Naučíte sa spojiť myseľ a telo zároveň, no budete postupom času aj ohybnejší – to všetko ponúka čaro jogy.

joga

Sauna
Mnohí športovci sa teraz budú smiať, pretože nepoznajú ako presne sauna pracuje a nepovažujú ju teda za šport. Pravda je ale úplne inde. Sauna, hlavne infračervená, je charakterizovaná a často označovaná ako výborný prostriedok pri chudnutí. Nie je tajomstvom, že je využívaná mnohými bojovníkmi z oblasti MMA, ktorý potrebujú schudnúť viac kíl vo veľmi krátkom čase. Je dokázané, že človek môže pri správnom pobyte v saune schudnúť v priebehu prerušovanej hodiny s prestávkami až štyri kilá, čo znie až neuveriteľne veľa. Skúste relaxovať a zároveň stratiť prebytočné kilogramy !