Tovar

Moderné prvky vo vidieckom štýle


Staré je moderné. Ľudia sa dnes veľmi radi vracajú k starým veciam. Rustikálny, vidiecky, či etno štýl sa v bytovom dizajne jednoducho nosia. Jednou z vychýtaviek, ktorými môžete svoj príbytok doladiť do dokonalosti, je kombinácia nového a starého. Neviete si predstaviť, čo presne pod touto kombináciou myslíme? Tak sa na to poďme pozrieť.

antikorové zábradlí
 
Drevo a kov
 
Medzi najpopulárnejšie kombinácie patrí drevo a kov. Prírodný materiál, doplnený čisto priemyselnými prvkami naozaj urobí svoje. Interiér síce pôsobí útulne, no zároveň moderne. Takéto kombinovanie sa hodí napríklad od kuchyne, kde môžete použiť drevený nábytok, doplnený o kovové lišty, alebo stoličky. Experimentovať môžete aj na terasách. Podlaha z masívneho dreva, drevené trámy a antikorové zábradlie s množstvom muškátov, tak to je niečo, čím nič nepokazíte.
 
Drevo a sklo
 
Ďalšou výbornou kombináciou je drevo, respektíve hocijaké prírodné materiály a sklo. Takáto interiér pôsobí čisto a navyše i opticky väčšie. Vyskúšajte napríklad sklenené dvere a stenu s dreveným obkladom. Výborné pôsobí aj sklenené pracovná doska na kuchynskej linke. Tá môže byť samozrejme doplnená o kovové prvky, ako sú napríklad lišty.

zábradlí antikor
 
URBAN STYLE
 
Pod pojmom Urban style, rozumieme niečo ako mestský štýl. Hovoríme teda o priemyselných prvkoch, ako je kov, sklo, železo, či plast. V podstate si ho môžeme predstaviť ako klasický moderný dizajn. Takéto ladenie bytu však môže pôsobiť veľmi chladno, v niektorých prípadoch až umelo. Práve kombináciou s prírodnými materiálmi, zemitými farbami a doplnkami, ktoré pôsobia staro, z vášho domova vykúzlia neopakovateľný priestor na život.
 
Nezabudnite na svetlo
 
Poslednou, ale o to nemenej dôležitou súčasťou, je správne osvetlenie. Spomínaný dizajn výborne doplnia LED pásiky, ktorými môžete podsvietiť kuchynskú linku, alebo ich použiť priamo na stenách.