Internet

Facebook

Je to najväčšia sociálna sieť internetu, na ktorej si môžete vytvoriť svoj vlastný účet. ľudia sa na tejto sieti registrujú hlavne preto aby mohli ostať v kontakte so svojimi priateľmi či rodinou. Okrem toho tu môžu nájsť aj nových priateľov alebo sa s ostatnými podeliť o svoje zážitky či aktuálne pocity. Možno sa tu taktiež dozvedieť viac o dianí vo svete a medzi služby ponúkané facebookom je aj zábava, ktorú ponúka formou online hier.

fcb

vznikol v USA v roku 2004. Jeho zakladateľom je Mark Zuckerberg a sídlo má v Kalifornii. V preklade znamená „kniha tvárí“. Pôvodne bol založený ako študentský systém. To sa ale časom zmenilo.
Facebook nám poskytuje mnoho užitočných funkcií, o ktorých ste možno ani nevedeli. Okrem toho možno spomenúť nejaké nevýhody o tejto sociálnej sieti, ktoré vám ako začínajúcemu používateľovi možno pomôžu.

Časté využívanie môže viesť až k závislosti. Máte pocit, že ak nie ste online niečo vám utečie alebo zmeškáte nejakú novú správu. Neustále pozeráte do telefónu aj keď sa nič nedeje. Máte však istotu, že tak nič nezmeškáte. Preto ho užívajte obmedzene a netrávte na ňom dlhé hodiny denne.

Na facebooku nie sú zaregistrovaní iba skutoční ľudia. Respektíve nie sú reálne práve ich účty. Veľa ľudí si vytvára účty, ktoré nezodpovedajú ich osobe. Využívajú cudzie fotky a falošné údaje a teda aj mená. Môže sa teda stať, že sa s niekým zoznámite a v skutočnosti to bude niekto iný. Takýto používatelia využívajú svoje profily na obťažovanie iných či na vydieranie.

sociální siť

Problémom môže byť aj zrušenie účtu. Nie je to nemožné, ale rozhodne je to viac náročné ako je založenie. V prvom rade treba nájsť možnosť, prostredníctvom ktorej sa dá účet zrušiť a následne treba vydržať 14 dní aby bol účet zmazaný. Počas týchto 14 dní samozrejme treba aby ste boli neaktívny a teda sa na svoj profil neprihlasovali. Následne sa účet zmaže.

ikona

Je ale pravdou, že nie je iba sociálna sieť s množstvom nevýhod. Tak ako každá sociálna sieť, aj on má výhody a zároveň nevýhody. Ak ste však s ním vy spokojný a viete čo si môžete dovoliť, tak je všetko v poriadku. Hlavne buďte opatrný a vyhýbajte sa tomu čo je pre vás na prvý pohľad nie úplne sympatické.