Deti

Čo s deťmi cez prázdniny?

Rodičia každý rok riešia dilemu, čo s deťmi cez prázdniny. Väčšina z vás je zamestnaných a na dva mesiace z práce vás nikto neuvoľní. Tak čo teraz? Skúsime vám dať pár tipov. Do úvahy prichádzajú napr. tieto možnosti

  • Dedko a babka
  • Prímestský tábor
  • Detský tábor
  • Prázdniny s kamarátom/kou
  • Dovolenka s rodinou

moře.jpg

Dedko a babka
Ako prví vás určite napadnú rodičia. Dedko a babka už neraz zaskočili, ak to bolo treba, takže aj teraz pomôžu. Ideálne je, ak bývajú mimo mesta. Pre deti je to zmena a určite aj zážitok. Pre mnohé aj na celé prázdniny.
Horšie je to v prípade, ak starí rodičia bývajú v paneláku. Pre deti to nie je žiadna sláva, byt ako byt. Deti sa budú čoskoro nudiť.
Prímestské tábory
Sú organizované dennou formou, ráno deti odovzdáte do rúk organizátora, v popoludňajších hodinách si ich vyzdvihnete. Výborné a atraktívne pre deti. Turnusy trvajú zvyčajne 5 dní.
Je na vás, aký druh pre svojho potomka vyberiete, či turistický, jazdecký, športový, alebo spojený s výučbou anglického jazyka, možností je mnoho.

houpací.jpg

Detský tábor
Mimoriadne obľúbený u detí – týždeň, prípadne viac v krásnom prostredí so zaujímavým programom, novými kamarátmi a navyše bez rodičov.
Nevýhodou je finančná náročnosť.
Prázdniny s kamarátom/kou
Tiež jedna z možností, ak vaša ratolesť má takéhoto kamaráta/ku, ale rodičia to nemajú veľmi v obľube.
Dovolenka s rodinou
Ideálna, škoda ale, že netrvá dlhšie. Ste limitovaní dĺžkou voľna, ktoré vám poskytol váš zamestnávateľ. To, kam pôjdete je najlepšie naplánovať spoločne. Aj vaše deti majú určite predstavu, kam by chceli ísť. Poraďte sa spoločne.
 
Je už len na vás, či vás niečo z toho oslovilo a ako zorganizujete prázdniny svojmu potomkovi. Určite však tak, aby mal veľa zážitkov, aby mu prázdniny uplynuli veľmi rýchlo a dlho na nich spomínal.
Je načase začať plánovať a organizovať, pretože leto volá, vysvedčenie a  prázdniny už klopú na dvere.