Dom a byt

Bývanie môže byť štýlové

Zariadiť si byt, vytvoriť si útulný domov môže byť celkom náročné. Pokiaľ si byt, alebo dom zariaďujete len samy máte o problém menej. Všetko bude len a len podľa vášho vkusu. Ak sa na zariaďovaní príbytku zúčastňujú dvaja je treba zladiť vkus dvoch ľudí, ktorý nemusí byť rovnaký.
Jeden dáva prednosť robustnému nábytku, druhý svetlým farbám. Niekto je rád keď je obklopený prírodnými materiálmi, ktoré vyžarujú teplo a pohodu. Zariaďte si bývanie štýlovo. Vyberte si to čo sa vám najviac páči, štýl, ktorý vám najviac vyhovuje a je vám najbližší. Nemusíte sa rovno sťahovať, stačí ak ste sa rozhodli pre zmenu a chcete si dom zariadiť inak.

pokoj
Severský štýl
Severský, škandinávsky, alebo nórsky štýl pochádza zo severských krajín. Vyniká funkčnosťou, jednoduchosťou a minimalizmom – preto je vhodný aj do malých bytov. Typické preň sú veľké okná, ktoré presvetlia izby, nábytok má čisté línie a oblé hrany. Zabudnite na koberce – tu sa nehodia. Celý interiér by mal byť v neutrálnych maximálne pastelových farbách (hnedá, sivá, čierna, zelená a veľa bielej).
Pokiaľ je pre vás sever príliš chladný dajte prednosť niečomu inému. Možno to pravé teplo domova vo vašom byte vyčarí nasledujúci typ bývania

Vintage štýl
Nostalgia, ktorá je pre tento typ bývania typická dosiahnete celkom jednoducho. Vsaďte na drevo – drevený nábytok, drevené podlahy a pokojne týmto materiálom obložte aj steny. Pridajte k nemu čalúnené stoličky a kreslá v pastelových odtieňoch, tapety s kvetinovými vzormi a koberce.
Ak vám ale pokojná romantická atmosféra nič nehovorí skúste to s presným opakom….možno sa vám zapáči ďalší spôsob bývania.

ložnice

Industriálny štýl
Tomuto typu zariadenia bytu sa hovorí aj priemyselný. Možno vás hneď napadlo o čom je – vysoké stropy, potrubie, tehly, kameň, trámy,… Tento typ bývania nie je pre každého. Nehodí sa do každého domu. Moderný, klasický, elegantný a zároveň surový – taký dojem z takto zariadeného bytu budete mať. Striedanie lesklého kovu, robustného dreveného nábytku a sklenených doplnkov navodí ten správny dojem.