Dom a byt

Bezpečný domov

1.Skontrolujte vchodové dvere
Hlavný vchod do vášho domu je naozaj dôležitý. Mali by ste mať masívne predné dvere z tvrdého dreva alebo ocele, nie ľahké s dutým jadrom. Aby ste zabránili vniknutiu, môžete si kúpiť ťažký štvorzávitový zámok alebo dať si dvere ešte vystužiť.

lupič

2.Používajte časovače
Certifikovaný odborník na bezpečnosť a ochranu, píše na svojej internetovej stránke, že „väčšina bytových vlámaní sa vyskytuje počas dňa, keď väčšina ľudí odíde do práce alebo do školy.“ Zlodeji sa tiež zameriavajú na domovy, ktoré sú večer tmavé. Nastavením časovačov na zapnutie televízora, rozhlasu a osvetlenia môžete zmiasť votrelcov, nech si myslia, že niekto je doma, aj keď to tak naozaj nie je www.banske.sk/bezpecnost-je-v-domacnosti-dolezita/.

3.Pozor na okná a posuvné dvere
Okná a dvere potrebujú dodatočnú ochranu. Najlepšie je všetky okná pred odchodom z domu pozatvárať a prípadne zabezpečiť háčikom, ak ide o staršie okná. Ak tiež nainštalujete alarm s okennými senzormi, môžete po otvorení okna vo vašom dome ihneď dostať textové alebo e-mailové upozornenie a zareagovať na to napríklad zapnutím osvetlenia na diaľku.

4.Varovné signály
Pretože lupiči hľadajú najjednoduchší cieľ, nechcú riskovať, že ich budú naháňať vaši dobermani. Dokonca aj keď nemáte psa, zvážte umiestnenie nápisu „pozor zlý pes“ vo vašom dvore alebo na plote. Kľudne môžete dať psiu misku vedľa svojich dverí alebo nainštalovať falošné bezpečnostné kamery v blízkosti dverí a vystrašiť tak potenciálnych zlodejov.

dům

5.Osvetlenie
Exteriér vášho domova by mal byť dobre osvetlený, aby odradil zlodejov od zámeru vykradnúť váš dom. Vložte svetelné senzory do vchodov a dverí, zapnite a vypnite niektoré svetlá pomocou telefónu alebo nastavte vonkajšie svetlá na časovač. Vnútri vášho domu by ste mali dať do blízkosti vašich okien svetelné časovače – ale zatiahnite záclony tak, aby časovače nebolo vidieť. „Svetelné časovače sú lacné a možno ich nájsť takmer všade. Mali by byť použité denne, a to nielen vtedy, keď ste preč,,“ hovoria odborníci.